Mulighed for at opfører bygning med fantastisk eksponering
Her får du muligheden for at etablere din virksomhed på en særdeles synlig placering ud til Vejens mest trafikerede indfaldsveje.
Her kan du skabe et erhvervsdomicil, hvor både bygning og facade bliver en naturlig del af virksomhedens markedsføring. Samtidig er der blot få minutters kørsel til motorvejen, hvilket sikrer nem adgang for både kunder, medarbejdere og samarbejdspartnere.
Der udbydes en byggeret til opførelse af en selvstændig erhvervsejerlejlighed. Der kan opføres erhvervsbyggeri i op til 2 etager med en maksimal bygningshøjde på 8,5 meter. Det giver dig mulighed for at fordele byggeriet mellem stueplan og første sal efter virksomhedens behov.
Byggeretten er særligt oplagt til større udvalgsvarebutikker, showroom, kontordomicil, rådgivningsvirksomheder og andre service- og liberale erhverv. Muligheden for at bygge i to etager giver desuden fleksibilitet i indretningen. Eksempelvis kan der etableres udstilling, butik eller kundemodtagelse i stueplan med kontorer og administration på førstesalen.
I forbindelse med opførelsen af erhvervsbyggeriet skal der etableres én parkeringsplads pr. 50 kvm opført etageareal. Købesummen er inklusive kloaktilslutningsbidrag. Udgifter til landmåler og advokat er ikke indeholdt i købesummen og afholdes særskilt af køber.
Kontakt os gerne uanset om du skal bruge 400, 800, 1.600 eller 2.500 kvm.
Information og data
Denne investeringsejendom til salg ligger på Ådalen i Vejen. Vejen har postnummeret 6600, og ligger i kommunen Vejen, som ligger i Region Sydjylland. Salgspris: 1.995.000 kr.